-40% na wszystko z kodem: PREZENT24

Kod został skopiowany do schowka!

Jaki rozmiar biustonosza wybrać?

2021-07-16
Jaki rozmiar biustonosza wybrać?

Idealny biustonosz powinien być przede wszystkim wygodny i właściwie dopasowany do Twojego biustu. Rozmiar biustonosza składa się z dwóch części: liczby i litery. Liczba dotyczy obwodu naszej klatki piersiowej pod biustem, natomiast litera – wielkości miseczki.  

Należy pamiętać o tym, że to nie ramiączka, lecz przede wszystkim obwód biustonosza odpowiada za prawidłowe podtrzymanie biustu. Biustonosz zbyt luźny w obwodzie nie jest w stanie utrzymać ciężaru piersi. Właściwie dobrana miseczka natomiast, pozwoli Ci podkreślić walory biustu, dodając mu jędrności i określonego kształtu.  

 

 

Mierzymy się pod biustem

 Pierwszym krokiem jest prawidłowe określenie rozmiaru pod biustem. Przygotuj miarę krawiecką i zmierz obwód klatki piersiowej bezpośrednio pod biustem, lekko ściskając się miarką (w sytuacji, gdy posiadamy więcej tkanki podskórnej – możemy ścisnąć się nieco mocniej). Jeśli masz taką możliwość, poproś o pomoc bliską Ci osobę. Należy stanąć prosto, z rękoma opuszczonymi swobodnie wzdłuż ciała. Miarkę przyłóż poziomo, bezpośrednio pod piersiami, a następnie ściągnij ją, lekko dociskając do ciała.  

Pamiętaj!

  • Miarka powinna być na tej samej wysokości zarówno z przodu, jak i z tyłu ciała – nie może „osuwać się” w dół.
  • Pomiaru należy dokonać bez ubrania, bez biustonosza, fotografia przez nas przedstawiona jest jedynie poglądowa.  

  

Jak określić rozmiar pod biustem?  

Obwody biustonoszy szyte są „co 5”, są to wartości np. 70, 75, 80, dlatego też po zmierzeniu się miarką krawiecką, raczej zaniżamy wynik, który nam wyjdzie, do najbliższego obwodu. To znaczy, że jeśli z pomiaru wyjdzie nam 78 cm - wybieramy 75 lub, jeśli mamy sporo tkanki podskórnej, nawet 70.    

 

 Mierzymy się pod biustem

 

Mierzymy się w biuście

Drugi krok to prawidłowe określenie rozmiaru miseczki. Pomiaru dokonujemy w biustonoszu (najlepiej miękkim, bez dodatkowych wkładek i warstw).

Miarkę przyłóż do piersi w ich najszerszym punkcie, mniej więcej na wysokości brodawek. Postaraj się, aby miara lekko przylegała do ciała, ale nie uciskała nadmiernie biustu i leżała równo z przodu i z tyłu.

 

Mierzymy się w biuście

 

Pamiętaj!  

  • Przy większym biuście taki pomiar wykonujemy zawsze w staniku! 
  • Podczas pomiaru obwodu w biuście warto się pochylić do przodu.  

 

Podczas pomiaru obwodu w biuście warto się pochylić do przodu 

 

Odczyt rozmiaru z tabeli. Jak poprawnie to zrobić?

Uzyskane pomiary należy odszukać w tabeli rozmiarów zamieszczonej na naszej stronie internetowej, znajdziesz ją TUTAJ

Wynik otrzymany z pomiaru pod biustem, pozwoli Ci określić pasujący na Ciebie obwód. W pierwszej kolumnie tabeli znajdź swój obwód. Przykładowo, jeśli z wymiarowania uzyskasz wartość pomiędzy 68-72cm, to Twoim rozmiarem będzie 70, gdy 73-77cm – to 75.  

 

Ważne!

Jeśli masz więcej tkanki podskórnej, możesz nawet zaniżyć obwód o dwa rozmiary, czyli mając pod biustem np. 78 cm, wybrać obwód 70.

 

Często idealny obwód jest uwarunkowany indywidualnymi preferencjami. Niektóre Panie wolą luźniejszy, niektóre bardziej ciasny – ważne, żeby był dobrze dopasowany, a nie - boleśnie wpijający się w ciało.  

 

Ważne, aby obwód był dobrze dopasowany, a nie - boleśnie wpijający się w ciało

 

Następnie, w wierszu odpowiadającym Twojemu obwodowi pod biustem odszukaj wymiary pasujące do obwodu w biuście. Pozwoli Ci to określić rozmiar miseczki. Przykładowo, jeśli Twój obwód to 75, a w biuście masz 92 cm, to powinnaś wybrać miseczkę C. Połączenie obu wyników da pełen rozmiar biustonosza.

W powyższym przypadku, będzie to 75C.  

 

Pomiar pomiarowi nierówny!

Rozmiar, który uzyskamy za pomocą taśmy, jest jedynie orientacyjny. Bardzo często zdarza się, że dwie osoby o identycznych wymiarach powinny nosić staniki w dwóch różnych rozmiarach. Rozmiar idealnego biustonosza to nie tylko pomiary taśmą, wiele zależy również od kształtu i kondycji piersi, a także od indywidualnych różnic w ogólnej budowie ciała, takich jak: rozstaw żeber, samych piersi, szerokość ramion.

Dlatego też, przy pierwszym doborze biustonosza w naszej firmie zachęcamy do zamówienia kilku sąsiadujących ze sobą rozmiarów i przekonaniu się „na własnej skórze”, który leży najlepiej.  

Często zdarza się również, że niektóre konstrukcje lepiej sprawdzają się przy biustach pełnych górą, inne przy bardziej stożkowatych. Kobiece biusty są tak różne, że choćbyśmy stawali na głowie, nie udałoby się nam stworzyć jednej konstrukcji idealnej na wszystkie piersi, dlatego też sugerujemy – popróbować różnych wariantów biustonoszy i tym sposobem znaleźć swój wymarzony, wygodny i dopasowany stanik. 

Przy doborze rozmiaru biustonosza warto wiedzieć, jak go poprawnie założyć. Zachęcamy do zapoznania się z wpisem „Jak poprawnie nałożyć biustonosz?”.

Jeśli chcesz zobaczyć jak NIE powinien wyglądać biustonosz po założeniu, zapraszamy do przeczytania tekstu: „Kiedy mój biustonosz źle leży?”.

Pokaż więcej wpisów z Lipiec 2021

Polecane

Pamela biustonosz miękki z haftem

Pamela biustonosz miękki z haftem

134,99 PLN brutto/1szt.Cena regularna 194,99 PLN brutto/1szt.
Luna biustonosz push-up w paski

Luna biustonosz push-up w paski

114,99 PLN brutto/1szt.Cena regularna 174,99 PLN brutto/1szt.
Fiore biustonosz miękki z haftem

Fiore biustonosz miękki z haftem

124,99 PLN brutto/1szt.Cena regularna 184,99 PLN brutto/1szt.
pixel