-40% na wszystko z kodem: JUNE24

Kod został skopiowany do schowka!

Asymetria piersi - Ktokolwiek widział? Ktokolwiek wie?

2017-07-12
Asymetria piersi - Ktokolwiek widział? Ktokolwiek wie?
Piersi wielu kobiet, w mniejszym lub większym stopniu różnią się jedna od drugiej. Fachowo nazywa się to asymetrią piersi. Niekiedy bywa niewielka, ledwie zauważalna dla oka ludzkiego, bywa również, że różnica pomiędzy piersiami sięga nawet kilku miseczek. Czasem asymetria pojawia się po przebytej ciąży lub ujawnia się dopiero pod koniec okresu dojrzewania.

Posiadasz dwie różne piersi? To tak jak ja!

Każda z nas powinna pamiętać, że asymetria piersi nie jest żadną anomalią, a dotyczy naprawdę wielu z nas. Mnóstwo kobiet żyje z błędnym przeświadczeniem, że tylko one borykają się z asymetrią, przez co czują się inne, gorsze, zupełnie nie zdając sobie sprawy z tego, że dysproporcja pomiędzy piersiami to problem powszechny.

Jedynie w sytuacji, kiedy asymetria piersi jest na tyle dokuczliwa, że uniemożliwia kobiecie normalne funkcjonowanie, powodując np. zwyrodnienia kręgosłupa, zaleca się udanie do lekarza specjalisty. W każdym innym wypadku, odpowiednia bielizna może zdziałać cuda.

Czy istnieje bielizna, która to zamaskuje?

Paniom ze znaczną asymetrią piersi (powyżej dwóch rozmiarów miseczek) zaleca się zakup bielizny dla amazonek. Biustonosze te, od wewnętrznej strony miseczki posiadają rozległe kieszenie mogące pomieścić nawet sporych rozmiarów silikonowe implanty. Nie da się jednak ukryć, że bielizna dla amazonek jest dość mocno zabudowana oraz, niestety, nie zawsze odpowiada najnowszym trendom.

Gdy asymetria nie przekracza np. jednego rozmiaru, warto zaopatrzyć się w standardowy biustonosz typu push-up z wyjmowanymi wkładkami, którymi będzie można w dowolny sposób manewrować. Wtedy to przy mniejszej piersi należy wkładkę w biustonoszu pozostawić (lub dokupić dodatkową, nieco grubszą silikonową lub żelową wkładkę push-up), przy większej natomiast - całkowicie pozbyć się dodatkowej poduszeczki. Efekt w większości przypadków jest naprawdę zadowalający.

UWAGA! Dobierając sobie biustonosz należy zawsze dopasowywać go do większej piersi!

Mam dość noszenia wkładek push-up!

Jeśli dysproporcja pomiędzy piersiami jest nieznaczna, firma GORTEKS sugeruje swoim Klientkom, aby zdecydowały się na biustonosze miękkie (symbol B2) lub biustonosze półusztywniane (symbol B3). Materiał, z którego jest w całości (miękkie) lub w części (półusztywniane) uszyta miseczka biustonosza “pracuje”, toteż potrafi dostosować się do realnego rozmiaru biustu (rozciągnąć w mniejszym lub większym stopniu), tak aby asymetria była niemalże niewidoczna. Przy mniejszych piersiach warto zwrócić uwagę na biustonosz Scarlet-B2, a przy tych nieco większych np. na Scarlet-B3 lub Cleo-B2.

Jak zmniejszyć dysproporcję pomiędzy piersiami?

Panie, które borykają się z asymetrią powinny pamiętać o gimnastyce biustu (z naciskiem na większą pierś), używaniu kremów modelujących oraz zawsze nosić odpowiednio dobraną bieliznę, która nie zwiększy dysproporcji pomiędzy obiema piersiami. Aby zapobiec asymetrii piersi po przebytej ciąży warto swoje maleństwo karmić na zmianę z obu piersi.

Nie zapominajmy jednak, że dysproporcja pomiędzy piersiami jest zjawiskiem całkowicie naturalnym. Tak, jak nasze twarze nie są dokładnie symetryczne, tak i biusty - wcale nie muszą takie być. Toteż czas nabyć odpowiednią bieliznę i dumnie wypiąć obie piersi do przodu!
Pokaż więcej wpisów z Lipiec 2017

Polecane

Scarlet biustonosz półusztywniany

Scarlet biustonosz półusztywniany

129,99 PLN brutto/1szt.Cena regularna 189,99 PLN brutto/1szt.
pixel