-40% na wszystko z kodem: JUNE24

Kod został skopiowany do schowka!

Tu znajdziesz odpowiedzi na popularne zapytania o bieliznę w wyszukiwarce Google.

2022-09-05
Tu znajdziesz odpowiedzi na popularne zapytania o bieliznę w wyszukiwarce Google.

…czyli rzeczy o które (być może) wstydzisz się zapytać. Inni na szczęście się nie wstydzili… i dzięki temu, możemy teraz przedstawić Wam kilka odpowiedzi na niektóre z często wpisywanych w wyszukiwarkę pytań dotyczących bielizny.

 

 

 

Bielizna, gdzie wyrzucić?

Z bielizną postępujemy identycznie jak z ubraniami. Tę w dobrym stanie (biustonosze) można przekazywać na cele charytatywne, do czego zachęcamy. To, czego nie można i nie wypada już przekazywać dalej, należy wyrzucić do pojemnika na odpady zmieszane. Dotyczy to wszystkich rodzajów tkanin: zarówno naturalnych, jak i sztucznych oraz syntetycznych.

 

Dlaczego mokra bielizna wysycha na mrozie?

Prawdopodobnie jest to treść zadania z jakiegoś podręcznika wyszukiwana przez uczniów, ale właściwie, to każdemu z nas przyda się małe utrwalenie wiadomości z podstawówki. Mokra bielizna wywieszona na mrozie wysycha przez zjawisko sublimacji. W skrócie: ciecz przechodzi wówczas ze stanu stałego bezpośrednio w stan gazowy. Uwaga: zjawisko to nie dotyczy wyłącznie bielizny!

 

Pamiętacie ze szkoły czym jest sublimacja?

 

Dlaczego bielizna się odbarwia?

Śluz na damskiej bieliźnie jest sprawą naturalną i nie powinien być już tematem tabu. Od czasu do czasu na bieliźnie mogą pojawiać się odbarwienia, odrobinę przypominające plamki po wybielaczu, które niepokoją część kobiet. Uspokajamy – pochwa zdrowej kobiety ma pH wahające się między około 3,6 a 4,5. Kwaśny odczyn śluzu może wchodzić w reakcję z materiałem z którego wykonane są majtki i nie powinno to być powodem do obaw. Innymi słowy – odbarwienia oznaczają, że flora bakteryjna działa tak, jak powinna.

 

Bielizna, która podoba się mężczyznom

Początkowo musieliśmy się zastanowić, po co właściwie kobietom wiedza o tym, jaką bieliznę lubią nosić mężczyźni. Po tym, gdy w końcu zrozumieliśmy pytanie, musimy wspomnieć, że po pierwsze o gustach się nie dyskutuje, a po drugie nie śmiemy wypowiadać się w imieniu ogółu mężczyzn. Możemy jednak podpowiedzieć, że bielizna podkreślająca atuty, która jednocześnie nie obnaża ich w całości jest często kupowana, a stosunkowo rzadko wraca do nas w paczkach ze zwrotami :) Najważniejszy jest jednak nie fason, a dobre jej dopasowanie. Odpowiedni rozmiar biustonosza potrafi skutecznie sprzeciwiać się grawitacji i podkreślić linię i proporcje sylwetki. Słowo!

 

Półprzezroczysty, haftowany materiał w połączeniu z pończochami pobudza wyobraźnię.

 

Dlaczego bielizna z naturalnych tkanin?

Naturalne materiały jak np. bawełna zapewniają odprowadzanie wilgoci i przepływ powietrza, dzięki czemu jest to bardziej higieniczny wybór w przypadku bielizny. Kluczowym dla komfortu i higieny elementem majtek jest klinek - w naszym przypadku klinki szyte są z bawełny. Wilgoć i brak dostatecznej ilości powietrza sprzyja namnażaniu się bakterii. 

 

Zwracacie uwagę na materiały podczas wyboru bielizny?

 

Są jeszcze jakieś nurtujące Was sprawy? Pamiętajcie, że jeżeli macie jakiekolwiek pytania dotyczące bielizny, możecie śmiało do nas pisać. Wychodzimy z założenia, że nie ma głupich pytań, a szukanie odpowiedzi i dążenie do wyjaśniania wątpliwości są lepsze niż niewiedza. Zapewniamy, że postaramy się udzielić rzetelnej odpowiedzi!  

Pokaż więcej wpisów z Wrzesień 2022

Polecane

Worek do prania bielizny

Worek do prania bielizny

31,90 PLN brutto/1szt.
pixel