-40% na wszystko z kodem: JUNE24

Kod został skopiowany do schowka!

TAPING – co to jest i jak się do tego zabrać?

2022-08-30
TAPING – co to jest i jak się do tego zabrać?

Tam, gdzie kończą się możliwości założenia funkcyjnego biustonosza do wyciętej kreacji, pojawia się taśma BRA TAPE. Za pomocą umiejętnie naklejonej taśmy z powodzeniem można wyczarować efekt, którego nie powstydziłby się biustonosz uszyty na miarę!

 

 

 

TAPING — co to takiego?

Taping (zwany też TEJPINGIEM) to metoda polegająca na modelowaniu biustu za pomocą specjalnych taśm z klejem. Dzięki ich zastosowaniu możliwe jest uniesienie i zebranie piersi nawet w najbardziej wymagających kreacjach, bez konieczności zakładania biustonosza. Taśmy do biustu nie należy mylić z plastrem w rolce, ani z taśmami do kinesiotapingu — to nie są zamienniki. Te do biustu zostały wykonane z bawełny zapobiegającej odparzaniu się skóry z domieszką spandeksu, który nadaje taśmom właściwości podobne do skóry (elastyczność). Wykorzystano tu delikatny, ale skuteczny klej, który jest odpowiedni dla delikatnej skóry piersi.

 

booby tape

 

Najważniejsze zasady tapingu

 • Przed pierwszym użyciem należy wykonać test. Wystarczy nakleić malutki kawałek plastra na skórę w okolicy biustu i po kilku godzinach sprawdzić, czy kontakt z klejem nie spowodował na naszej skórze reakcji alergicznej. Pamiętajcie, że delikatne zaczerwienienie nie powinno być powodem do niepokoju w przypadku wrażliwej skóry.
 • Taśmy najlepiej przyklejać do czystej, suchej skóry na którą nie były aplikowane żadne kosmetyki. Można ją dodatkowo odtłuścić za pomocą np. wacika nasączonego spirytusem. Takie przygotowanie znacznie wydłuży trwałość taśm.
 • Nie zapomnij zabezpieczyć brodawek. Sutek i skóra wokół jest bardzo wrażliwa, dlatego warto zakryć je specjalnymi osłonkami. Odrobinę mniej praktyczne rozwiązanie, ale także spełniające zadanie to bawełniane płatki kosmetyczne.
 • Taśma dobrze klei się do skóry, ale dużo gorzej klei się do siebie samej, dlatego klejąc biust warto starać się nie nakładać taśmy warstwowo.
 • Końce pasków warto zaokrąglić nożyczkami. Dzięki temu taśma nie będzie brzydko odchodzić na rogach.
 • Taśmy mogą rozciągać się niemal dwukrotnie, dlatego nie należy naciągać ich zbyt mocno. Jest to kwestia, którą trzeba indywidualnie wyczuć, dlatego zachęcamy, by pierwsze klejenie zrobić na spokojnie, a nie bezpośrednio przed ważną uroczystością. Trening czyni mistrza! Z drugiej strony nie trzeba ciąć ich na zbyt długie kawałki. Maksymalnie około 30 cm powinny w zupełności wystarczyć w większości przypadków.
 • Po naklejeniu taśmy lekko ją przyciśnij i rozetrzyj po skórze, aby lepiej rozprowadzić klej.
 • Zdejmowanie taśm nie powinno być bolesne. Najlepiej posmarować je obficie czymś tłustym: olejkem lub oliwką i zaczekać około 15 minut przed rozpoczęciem zrywania ich ze skóry.    

 

Wraz z taśmą otrzymacie dokładną instrukcję jak wykonać podstawowe klejenia, ale poniżej opiszemy Wam, w jaki sposób wykonać dwa z nich, aby pokazać Wam, że jest to proste i nie ma się czego bać :)  

 

Klejenie pionowe — do kreacji z głębokim dekoltem oraz bez pleców

 • Wytnij 6 pasków o długości, która wystarczy na zaklejenie obszaru od dołu piersi do wysokości obojczyka lub (w miarę możliwości) górnej części albo tyłu ramienia,
 • podtrzymując pierś w górze, przyklej jeden koniec taśmy u dołu piersi (zaczynaj oklejanie od zewnętrznej strony) i przyklejaj ją ku górze, delikatnie dociskając ją do skóry. Pamiętaj, by nie naciągać jej zbyt mocno oraz żeby nie była zbyt luźna,
 • jeżeli kreacja na to pozwala, doklej taśmę aż do tylnej części ramienia. Dzięki temu uzyskasz najlepsze podtrzymanie,
 • powtórz te kroki z 2 kolejnymi paskami, naklejając je ku środkowi,
 • analogicznie postępuj z drugą piersią.          

 

klejenie pionwe

 

Klejenie poziome — idealne do bluzki bez pleców i bez ramiączek

 • Najlepsza pozycja: pochylona lub leżąc na plecach,
 • wytnij 3 lub więcej paski o długości około 30 cm (dostosuj długość do swoich potrzeb),
 • unieś do góry i zbierz piersi, nadając im pożądany kształt,
 • w zależności od tego, jaką planujesz nosić kreację możesz rozpocząć klejenie na żebrach lub dalej, na plecach. Przyciskaj taśmę do skóry poziomo zaczynając od wysokości dołu piersi, kończąc symetrycznie po drugiej stronie, czyli na żebrach lub plecach. Pamiętaj, by cały czas przytrzymywać piersi w pożądanej pozycji,
 • powtórz krok jeszcze co najmniej 2krotnie, dokładając paski coraz wyżej.          

 

klejenie poziome

 

Więcej wskazówek z łatwością znajdziecie np. na YouTube, np. na kanale Ewokracja. Ewa pokazała tam, w jaki sposób okleja swój spory biust, jednocześnie w spektakularny sposób obalając twierdzenie, że taśmy nadają się tylko do małych piersi i zawstydzając niedowiarków. Nie jesteś przekonana do tejpingu? Może przekona Cię fakt, że jeszcze do 30.09.2022 możesz kupić taśmę ze zniżką 30%! Wystarczy wpisać w koszyku hasło TAPING

To jak? Taśma i nożyczki w rękę i zaczynamy?

 

taping

Pokaż więcej wpisów z Sierpień 2022

Polecane

pixel