-40% na wszystko z kodem: PREZENT24

Kod został skopiowany do schowka!

Selflove w dobie Instagrama

2020-03-06
Selflove w dobie Instagrama
 Samoakceptacja i akcja bikini, selflove i superkryjący fluid, bodypositive i nowe odkrycia medycyny estetycznej. Jak poczuć się dobrze w swoim ciele wśród tych sprzecznych komunikatów, w dobie insta i selfie, w świecie, w którym nie sposób powiedzieć kobiecie komplementu, nie odnosząc się do wyglądu? Czy to, że same siebie zaakceptujemy, sprawi, że inni przestaną nas oceniać?

Oceniamy i będziemy oceniać


 Jako ludzie oceniamy innych po wyglądzie - taką mamy naturę. Mężczyźni kobiety, bo podobno szerokość bioder ma świadczyć o dzietności, a gładka cera wyklucza chorowitość. Kobiety mężczyzn, bo szerokość barków to bezpieczeństwo domu, a siła mięśni to więcej mamuta na obiad. Jednak kobiety z reguły pozytywnie myślą o swoich przyjaciółkach, mimo że żadna z nich nie jest supermodelką. I w większości żenimy się przecież z facetami, którym daleko do prezencji Willa Smith’a.

Bodypositive przed lustrem


 W samej bieliźnie stanąć przed lustrem nie jest łatwo. Prawie tak samo, jak przed drugą połówką i to nawet przy zamkniętych okiennicach. Tutaj przydatna będzie szczypta sympatii, dobre wspomnienia (w końcu te rozstępy po ciąży miały całkiem dobry finał) i świadomość, że dzięki temu ciału możemy naprawdę wiele. Dla poprawy nastroju niezawodna będzie też dobrze dobrana bielizna, która ładnie leży, oraz podtrzymuje i zbiera to, co jest do podtrzymania i zebrania. Taką jak wiesz, kupisz w sklepie Gorteks ;)

Nie składasz się tylko z ładnych włosów i paznokci


 Pewność siebie to docenienie. To wiedza, na co nas stać, co lubimy, a czego nie lubimy. To świadomość, w czym jesteśmy dobre. Nie pozwólmy, żeby gęstość włosów i noszony rozmiar przesłaniały nam to, kim naprawdę jesteśmy i jaką wartość wnosimy do życia swoich najbliższych. Nie rańmy siebie i innych. Mówmy dobrze o innych kobietach, ale nie odnosząc się do ich urody. Niestety mamy tendencję mówić chłopcom, że świetnie jeżdżą na rowerze, a dziewczynkom, że ten rower mają ładny. To programowanie od samego początku.

     


Kiedy czujemy się dobrze ze sobą?


 Kiedy mamy zbyt dużo zajęć, żeby porównywać się do innych. Kiedy mamy wspierających partnerów. Kiedy dbamy o siebie, jemy zdrowo i regularnie się badamy. Kiedy czujemy wdzięczność. Kiedy ubieramy się tak, żeby podkreślać atuty. Kiedy mamy ładną bieliznę, w której majtki nie zostawiają śladów na ciele, a stanik nie sprawia, że piersi „wiszą” lub wychodzą „spod pachy”. Kiedy doceniamy swoje atuty - co wcale nie jest równoznaczne z tym że jeśli lubimy swój brzuch, to musi on wyglądać jak z rozkładówki Shape. Ważne, żeby był przez nas akceptowany.

Zrób coś dla siebie


 Chcesz poczuć się dobrze w swojej skórze? Bądź dla siebie dobra. Spójrz w lustro i pomyśl: jest dobrze, tak jak jest. Twój wygląd Cię nie definiuje, nie określa, ani nie przekreśla. Chcesz poczuć się lepiej przed lustrem? Zrób coś dla siebie. W sklepie Gorteks znajdziesz idealny biustonosz i figi, które podkreślą Twoją figurę. Seksowna Charlize, delikatna Nella, czy eteryczna Ariana? Z naszą bielizną fajnie jest spojrzeć w lustro i poczuć się zadbaną. Tak na dobry początek drogi do samoakceptacji!
Pokaż więcej wpisów z Marzec 2020

Polecane

Charlize półgorset push-up koronkowy

Charlize półgorset push-up koronkowy

124,99 PLN brutto/1szt.Cena regularna 184,99 PLN brutto/1szt.
pixel