-40% na wszystko z kodem: JUNE24

Kod został skopiowany do schowka!

Po czym poznasz, że Twój biustonosz jest źle dobrany?

2017-08-02
Po czym poznasz, że Twój biustonosz jest źle dobrany?
Od czego zależy to, w jaki sposób prezentuje się Twoja sylwetka? Istotna jest ogólna budowa ciała, jak również fason ubrań, które masz na sobie. Dobrze dobrana bielizna potrafi wysmuklić całą figurę, źle dobrana - spowoduje, że nawet najlepsza sukienka czy bluzka nie uratują sytuacji. Nie zapominajmy również o tym, że nieprawidłowo dopasowany biustonosz może negatywnie wpłynąć na Twoje zdrowie.

Po czym poznać, że został on źle dobrany i, co najważniejsze, jak wybrać ten idealny? Oto kilka najważniejszych wskazówek, na które powinnaś zwrócić uwagę.

Zbyt luźny/ ciasny pod biustemNa czym spoczywa cały ciężar Twojego biustu? Wbrew pozorom nie na ramiączkach, a na pasie pod biustem. Oznacza to, że to właśnie obwód biustonosza powinien idealnie „okalać” Cię pod biustem. Nie może być ani zbyt luźny, ani zbyt ciasny.

Przy zbyt luźnym obwodzie pod biustem miseczki biustonosza będą się przesuwać, a fiszbiny u dołu, zamiast przylegać do piersi – odstawać. Najłatwiej zobaczysz to, gdy podniesiesz ręce do góry – biustonosz uniesie się razem z nimi.

Jeśli natomiast jesteś właścicielką obfitego biustu, przy zbyt dużym obwodzie stanika dostrzeżesz, że biustonosz zacznie się unosić ku górze – zapięcie znajdzie się znacznie powyżej linii biustu.

Uwaga: Zbyt luźny obwód pod biustem jest bardzo niebezpieczny dla Twojego zdrowia! Gdy cały ciężar biustu spoczywa na ramiączkach, te wbijają się w ciało, uciskają nerwy oraz naczynia krwionośne w ramionach.

Zbyt ciasny obwód powoduje przede wszystkim duży dyskomfort podczas noszenia. Biustonosz nie powinien nieestetycznie wbijać się w ciało. Tak dobrany obwód może wywoływać nawet problemy z oddychaniem.

Uwaga: Często mylimy zbyt małe miseczki biustonosza z za ciasnym obwodem. Jeśli Twój biust jest w misce wyraźnie „ściśnięty”, a druty pod miską wbijają się w tkankę piersiową, niekoniecznie obwód musi być Twoim problemem.

Źle dobrane miseczkiFałdowanie się miseczek w górnej ich części, puste przestrzenie od wewnątrz, czy też fiszbiny, które sięgają aż za węzły chłonne pachowe to główne objawy dobrania zbyt dużej miseczki.

Gdy piersi stykają się ze sobą pomiędzy miseczkami (złączenie na środku biustonosza nie przylega do mostka, a przyciska tkankę piersiową) lub zbyt mocno wystają ponad miseczkę, tworząc nienaturalne wybrzuszenia – miseczki są zbyt małe.

Co się dzieje, gdy rozmiar miseczki jest źle dobrany? Po pierwsze – odczuwasz dyskomfort (zwłaszcza przy miseczce zbyt małej), a po drugie – wygląda to po prostu nieestetycznie.

Uwaga: Jeśli chcesz unieść swój biust lub wyeksponować go w bluzce z dużym dekoltem, wybierz biustonosz w swoim rozmiarze (mniejsza miseczka nie wywoła efektu „wow”, a jedynie zdeformuje biust), ale o odpowiednim fasonie – np. typu push-up lub bardotkę.

Zła długość ramiączekRamiączka mają uniwersalną długość, którą w większości przypadków można regulować. Warto jednak zwrócić uwagę na ich odpowiednie ułożenie. Za krótkie wpijają się w ramiona i wyglądają nieestetycznie, zbyt luźne – spadają z ramion. Pomocna będzie systematyczna regulacja długości, zwłaszcza, że materiał, z którego zrobione są ramiączka rozciąga się.

Za każdym razem, kiedy poczujesz, że ramiączka zsuwają Ci się z ramion – wyreguluj je. Złe dopasowanie koloru/fasonu do ubrania Źle dobrany kolor biustonosza na pewno nie wywoła problemów zdrowotnych, niemniej jednak może zaburzyć estetykę Twojego stroju. Założony pod białą, elegancką koszulę czarny czy czerwony biustonosz będzie się wyraźnie odznaczał, podobnie jak biały stanik pod delikatnym, czarnym topem.

Problemem może być także niewłaściwie dobrany model biustonosza. W sytuacji, gdy potrzebujesz bielizny do sukienki bez pleców czy ramion przydatne mogą okazać się dodatkowe akcesoria – takie jak np. pasek obniżający zapięcie czy inne ramiączka – choćby silikonowe, które nie będą tak widoczne, jak te materiałowe.

Jeśli masz problem z dobraniem właściwego rozmiaru bielizny zachęcamy do przeczytania poradnika, jak poprawnie się mierzyć oraz do bezpośredniego kontaktu z naszym Biurem Obsługi Klienta. Z przyjemnością Ci doradzimy!
Pokaż więcej wpisów z Sierpień 2017
pixel