-40% na wszystko z kodem: JUNE24

Kod został skopiowany do schowka!

Pierwszy biustonosz dla dziewczynki

2023-05-30
Pierwszy biustonosz dla dziewczynki

Większość kobiet nawet w dorosłości pamięta swoje pierwsze biustonosze i doświadczenia z nimi związane. Niestety bardzo często są one negatywne! To właśnie od tego, jakie emocje będą towarzyszyć pierwszemu kontaktowi z „dorosłą bielizną” może zależeć to, czy dziewczynka będzie chciała nosić biustonosz oraz to, czy będzie akceptować zmiany w swoim wyglądzie związane z dojrzewaniem. Warto więc zadbać, by wybór pierwszego biustonosza odbył się w atmosferze akceptacji i pełnego zrozumienia.      

 

 

Kiedy czas na pierwszy biustonosz?

Zastanawiasz się, kiedy pierwszy stanik powinien pojawić się w bieliźniarce młodej damy? Zazwyczaj pierwsze zmiany w piersiach dziewczynki odbywają się między 8 a 12 roku życia. Zadaniem mamy jest bacznie obserwować córkę i reagować na jej potrzeby. Zanim piersi urosną w zauważalny sposób może wystąpić większa niż do tej pory drażliwość sutków, która może sprawiać dyskomfort, a także widoczność sutków przez ubranie, czego dziewczynka może się wstydzić. To właśnie czas na wspólne zakupy i dobranie pierwszego biustonosza. Część dzieci jest zmieszana, zawstydzona i zagubiona przez następujące w ich ciałach zmiany. To ważny czas na to, by okazać dziecku zrozumienie, wsparcie i  empatię. Odpowiednie rozmowy mogą uchronić córkę przed problemami z akceptacją swojego ciała, a także przygotują ją na to, co czeka na dalszych etapach procesu dojrzewania oraz (niestety) często także na zaczepki ze strony rówieśników.  

 

Pierwszy biustonosz to coś, co kobieta pamięta przez długie lata! Dla dziewczynki to ważny etap wchodzenia w „dorosłość”.

 

Jaki model wybrać na pierwszy biustonosz dla nastolatki?

Świetny pierwszy biustonosz dla dziewczynki, to np. topik przypominający krótką podkoszulkę. Pozwoli przyzwyczaić się do dodatkowego elementu garderoby. Warto dać dziecku możliwość wyboru i zaproponować kilka wariantów. W tym wieku ważne jest poczucie przynależności, dzieci bardzo często porównują się między sobą i dziewczynka z pewnością chce, by jej biustonosz przypominał te, które noszą koleżanki z klasy.  

Jak dobrać pierwszy biustonosz?

Po topie nadchodzi czas na znalezienie biustonosza, który zapewni przede wszystkim wygodę podczas codziennych czynności oraz aktywności fizycznej. My proponujemy na tym etapie zakup trójkątnego biustonosza z miękkimi miseczkami (koniecznie bez fiszbin). Taki stanik powinien mieć już regulację ramiączek oraz zapięcie na haftki – to pozwoli dziewczynce zapoznać się z budową biustonoszy. Nasza propozycja to np. model Luna/B2, który występuje w rozmiarówce konfekcyjnej – to dobry pomysł dla piersi, które właśnie wkraczają w etap intensywnych zmian. Dzięki regulowanym ramiączkom oraz obwodowi zapewni wygodę i zostanie z córką na dłużej, a brak fiszbin i usztywnienia umożliwi swobodny, niczym nie zaburzony dalszy wzrost :)  

Biustonosz Luna

 

Na pierwszy biustonosz sprawdzi się prawie każda braletka – pamiętajmy jednak, żeby ostateczna decyzja należała do dziewczynki!  

 

 

Pierwszy stanik z miseczkami

Jeżeli wokół gruczołu w coraz bardziej widoczny sposób zaczyna odkładać się tkanka tłuszczowa – to czas na to, by poszukać pierwszego biustonosza, który zapewni przede wszystkim podtrzymanie rosnącym piersiom. Tutaj procedura doboru biustonosza jest identyczna, jak u dorosłych. Najlepiej zmierzyć obwody pod biustem (pod samymi miseczkami) oraz w biuście. Miarkę należy trzymać poziomo na wysokości sutków, nie ściskając zbyt mono klatki. Następnie należy uzyskane wyniki skonfrontować z tabelą rozmiarów.   Po zakupy pierwszego biustonosza warto udać się do sklepu specjalizującego się w szyciu bielizny. Niestety w popularnych sieciówkach wybór zwykle ogranicza się do kilkunastu rozmiarów i często staniki nie są dostępne w rozmiarach na małe obwody (np. rozmiary 70A, 65B), jakie najczęściej występują u młodych dziewczyn.  

 

Zasady w doborze pierwszego biustonosza są takie same, jak w przypadku dorosłych! Na zdjęciu model Zara/B3

 

Czy pierwszy biustonosz posłuży długo? Wysoce prawdopodobne, że nie :) Jednak jak wspomnieliśmy na początku – to jeden z niewielu elementów odzieży, który zostanie zapamiętany na zawsze. A to, czy będzie wygodny i ucieszy dziewczynkę może wpłynąć na jej dalsze podejście do całego etapu dojrzewania, dlatego warto poświęcić energię na to, by pierwszy stanik niósł zadowolenie, dumę i wygodę zamiast wstydu czy zakłopotania.

Pokaż więcej wpisów z Maj 2023
pixel