-40% na wszystko z kodem: JUNE24

Kod został skopiowany do schowka!

Kim jest i czym zajmuje się brafitterka?  

2023-05-16
Kim jest i czym zajmuje się brafitterka?  

Brafitterka – kim jest i czym się zajmuje?

Za małe miseczki, luźne obwody, otarcia… to tylko część z problemów, które wynikają z nieprawidłowego doboru stanika. Jeden model biustonosza może mieć kilkadziesiąt rozmiarów… jak zatem ogarnąć te miseczki, obwody, jednocześnie mając świadomość, że każdy biust jest przecież kompletnie inny i służą mu inne konstrukcje staników? Cudownie byłoby mieć osobę, która przeprowadzi nas przez ten dziwaczny, pełen skomplikowanych terminów (jak np. bawet czy spacer…) świat, nieprawdaż? Istnieje taka osoba – to brafitterka. Profesjonalistka będzie znała się zarówno na kobiecej budowie, potrzebach rozmaitych biustów jak i będzie posiadała rozeznanie w bieliźnianych trendach oraz często także w ofercie wielu producentów.

 

Często efekt „domowego brafittingu” odbiega od naszych oczekiwań ;)

 

Gdzie znajdę brafitterkę?

Niestety na próżno szukać takiej osoby w sklepach sieciowych. Zwykle z porady brafitterki można skorzystać w salonach oferujących bieliznę. Na spotkanie należy umówić się odpowiednio wcześniej, aby specjalistka mogła zarezerwować czas, który będzie mogła w 100% poświęcić nam i poznaniu naszych potrzeb. Osobom z mniejszych miast, w których nie zawsze znajduje się dobry salon brafitterski czy też wszystkim tym, które są mocno nieśmiałe możemy polecić poszukanie brafitterki świadczącej usługi online. Takie spotkanie przebiega w formie połączenia video, więc odbywa się z przyjaznego miejsca - naszego domu.

Ważne: Korzystając z usługi brafitterki online koniecznie musimy pamiętać o tym, by przed połączeniem przygotować sobie miarkę.  

 

Jak brafitterka dobiera biustonosz?

Zadaniem osoby dobierającej biustonosze w pierwszej kolejności jest zdjęcie miary w prawidłowy sposób. Zazwyczaj potrzebne są  2 wartości – obwód pod biustem oraz obwód biustu, który zwykle mierzony jest w miękkim biustonoszu na wysokości brodawek.  Na brafitting warto zatem wybrać się od razu w miękkim biustonoszu, w przypadku mniejszych biustów może to być nawet model bezszwowy i pozbawiony drutów i fiszbin. To pomoże nie tylko zebrać miarę, ale także umożliwi poznanie anatomii oraz potrzeb konkretnego biustu.

Kolejnym krokiem będzie zaproponowanie konkretnych biustonoszy. To, co może zaskoczyć wiele kobiet to konieczność „nauczenia się” prawidłowego zakładania biustonosza – przekazanie takiej wiedzy to jedno z zadań brafitterki. Aby sprawdzić, czy konkretny model jest dla nas odpowiedni niezbędne jest bowiem zebranie piersi „spod pach” lub nawet „z pleców” i ułożenie ich w miseczkach. Często po takim zabiegu okazuje się, że dotychczas noszone biustonosze są sporo za małe. Także regulacja haftek oraz ramiączek wymaga zastosowania się do pewnych zasad. Odpowiednia regulacja umożliwia wykorzystanie potencjału biustonosza (i naszego biustu!) w pełni.    

 

Samodzielne, prawidłowe zmierzenie biustu jest trudne, ale nie niemożliwe. Niemniej z pomocą profesjonalistki mamy pewność co do prawidłowości odczytanych wymiarów.

 

Czego spodziewać się po wizycie u brafitterki?

1. Zaskoczenia. Z wizyty możemy wyjść dowiadując się np., że nasza miseczka to E, a nie jak dotąd noszona – B lub zdziwić się, że miękki stanik w pełni podtrzymuje i nadaje kształt piersiom nie ustępując modelom usztywnianym :)

2. Zwiększonej pewności siebie. Odpowiednio „ubrany” biust nadaje ładniejszych proporcji całej sylwetce i pomaga w zachowaniu prawidłowej postawy,

3. Ulgi - zwłaszcza w przypadku większych rozmiarów. Dobrze dobrany biustonosz skutecznie odciąża ramiona i szyję,

4. Wiedzy, którą można wykorzystywać w przyszłości. Poznanie swojego prawidłowego rozmiaru oraz poznanie korzystnych dla naszego biustu konstrukcji zaprocentuje przy kolejnych samodzielnych bieliźnianych zakupach.  

 

Wiele kobiet może obawiać się takiej wizyty, przede wszystkim krępując się nagości. Zapewniamy jednak, że absolutnie nie ma takiej potrzeby. Należy pamiętać o tym, że profesjonalna brafitterka przede wszystkim jest skupiona wyłącznie na tym, by jak najlepiej dobrać biustonosz do potrzeb konkretnej Klientki, a nie oceniać nasze ciało. Ponad to obcowanie z nagością to dla niej codzienność. A fakt, że prawdopodobnie przyjdziemy do niej w źle dobranym biustonoszu – nie powinien nas zatrzymywać! Przecież skorzystanie z jej usług wynika właśnie z chęci poprawy w kwestii doboru biustonoszy. Jeżeli jednak czujemy się skrępowane pomimo tej świadomości – warto zgłosić to na początku wizyty, wówczas specjalistka zadba o to, by nie naruszyć granic Klientki.  

 

 

Zwiększona pewność  siebie po wizycie u brafitterki - gwarantowana!

 

Wciąż nie czujesz się przekonana?

Oczywiście, korzystając z licznych wskazówek dotyczących doboru biustonosza możemy zrobić to samodzielnie, chociaż taki „domowy brafitting” jest obarczony znacznie większym ryzykiem wyboru nieodpowiedniego rozmiaru. Właściwie każda osoba, zarówno z małym, jędrnym, jak i taka z obfitszym lub bardziej wymagającym biustem skorzysta na wizycie u brafitterki. Nawet jednorazowe skorzystanie z takiej usługi przyniesie wiele korzyści dzięki indywidualnemu podejściu brafitterki, która jednoznacznie wskaże jakie wybory warto podejmować i na co zwracać uwagę. Konsultację z brafitterką warto potraktować jako chwilę dla siebie – zapewniamy, że takie spotkanie zaprocentuje i poskutkuje świetnym nastrojem!  

Pokaż więcej wpisów z Maj 2023
pixel