-40% na wszystko z kodem: JUNE24

Kod został skopiowany do schowka!

Kiedy mój biustonosz dobrze leży?

2021-07-14
Kiedy mój biustonosz dobrze leży?

Aby wymarzony biustonosz nie robił krzywdy biustowi, a dzielnie spełniał swoją funkcję podtrzymania biustu, powinien spełniać następujące warunki:

- odpowiednio dobrany obwód (długość pasa obwodu biustonosza),

- pasujące miseczki,

- właściwa regulacja i grubość ramiączek.

 

 

 

 

 

DOBRZE

 

     

ŹLE  

 

Jak poznać, czy Twój biustonosz jest odpowiednio dobrany?

Najważniejsze zasady:

- Tył biustonosza nie podchodzi na plecach do góry. Linia obwodu jest na tej samej wysokości z tyłu, co z przodu. Podczas noszenia pas obwodu nie podchodzi do góry,

- Pierś w całości wypełnia miseczkę, nie przecina biustu (czyli nie tworzą się „bułeczki” nad miseczką) ani też w misce nie pozostaje dodatkowa pustka,

- Fiszbiny dokładnie okalają pierś, przylegają do ciała, ale nie wpijają się w ciało i nie pozostawiają odciśniętych śladów na ciele. Nie odstają (na wysokości mostka) ani nie nachodzą na piersi zarówno w centrum jak i od strony pach. Zewnętrzne krańce fiszbiny powinny celować dokładnie w środek pachy,

- Biustonosz nie powinien trzymać się na ramiączkach! Ramiączka dodatkowo pomagają w potrzymaniu i uniesieniu piersi, ale nie są kluczowym jego elementem. Ramiączka nie powinny wpijać  się boleśnie w ramiona, ani wywijać. Odpowiednio wyregulowane dadzą się rozciągnąć na nie więcej niż 4 palce nad ramię.  

 

Pas biustonosza

 Jeśli masz dobrze dobrany rozmiar pod biustem, obwód biustonosza (czyli to co się znajduje pod miseczkami i okala w pasie) jest na tym samym poziomie, co przód biustonosza. Obwód ten dość  mocno przylega do ciała, a przy dopasowaniu ramiączek nie przesuwa się na plecach ku górze w kierunku ramion.

Pas obwodu zapinamy przy pierwszym dopasowaniu biustonosza na najluźniejszą haftkę. Tak, aby w miarę częstego użytkowania i rozciągania się pasa obwodu (które jest naturalnym zjawiskiem) móc sobie ten obwód zwęzić za pomocą zapięcia go na ciaśniejszą haftkę.

Nie zapominajmy jednak o tym, żeby rozmiar pod biustem był dobrany tak, by bezwzględnie pozwalać na swobodne, głębokie oddychanie. Niektóre brafitterki doradzają, aby po dokonaniu pomiaru swojego pasa obwodu wybrać obwód biustonosza o 5 cm mniejszy, niż wychodzi nam z pomiarów. Czyli jeśli np. centymetr krawiecki pokazuje nam 85 cm, warto rozważyć obwód 80. Tej metody nie zalecamy osobą z niską zawartością tkanki tłuszczowej, jak również tym, które wolą „więcej luzu”.

Jeśli jednak po pomiarze okaże się, że wypadamy gdzieś pomiędzy rozmiarami, czyli np. mamy w obwodzie pod biustem 77 cm, zawsze zaokrąglamy w dół – do 75 cm.  

   

     

DOBRZE

Obwód powinien leżeć równo, dość  mocno przylegać do ciała, a przy dopasowaniu ramiączek nie przesuwać się na plecach ku górze w kierunku ramion

 

Miseczki

 Odpowiednio dopasowane miseczki separują piersi (czyli fiszbiny pomiędzy miskami przylegają do mostka. W żadnym wypadku druty nie powinny uciskać gruczołu piersiowego!). Zewnętrzne krańce fiszbiny powinny celować dokładnie w środek pachy.  

W przypadku zupełnie miękkich biustonoszy, bez drutów/fiszbin – oddzielenie większych piersi od siebie może być awykonalne, także kwestia separacji tyczy się głównie biustonoszy na fiszbinach.  

W prawidłowo dobranych miseczkach biust nie może się z miseczek wylewać, tworzyć wybrzuszeń nad górną krawędzią miseczek. Linia piersi z profilu powinna być gładka, tak jak na zdjęciu powyżej.  

 

Ramiączka

 Ramiączka powinny mieć taką długość, by przede wszystkim boleśnie nie wpijały się w ramiona, a dodatkowo pomagały w dobrym podtrzymaniu biustu. Długość ramiączka w każdym oferowanym przez nas biustonoszu można dostosować do swoich potrzeb.

Staramy się je projektować w taki sposób, aby regulacja pasowała zarówno na osobę z wysoko osadzonym biustem, jak i z tym położonym nieco niżej.  

Prawidłowo wyregulowane ramiączka nie powinny dać się podciągnąć nad ramię na więcej niż na ok. wysokość 4 połączonych ze sobą palców. Z kolei zbyt mocno ściągnięte ramiączka uwierają boleśnie w ramiona. Szerokości ramiączek w naszym sklepie są stopniowane w zależności od wielkości obwodu i miski, im większy biust do wspomożenia – tym szersze ramiączka.  

 

Odpowiednio wyregulowane ramiączka dadzą się rozciągnąć na nie więcej niż 4 palce nad ramię    

 

Dobrze dobrany biustonosz – komfort na co dzień!

 Dobry biustonosz to swoboda ruchów, brak otarć, czerwonych śladów i dyskomfortu. Dzięki dobrze dopasowanemu biustonoszowi piersi są ustabilizowane na klatce piersiowej, odseparowane od siebie, niegroźne im odparzenia czy nadmiernie działanie grawitacji. Piersi w biustonoszu odpowiednio dopasowanym nie powinny niespodziewanie „wyskoczyć” podczas gwałtownych ruchów, nawet w tych biustonoszach z tzw. „niskim środkiem”. Prawda jest taka, że dobrze dopasowany biustonosz powinno się przestać czuć po kilkunastu minutach od założenia.      

Pokaż więcej wpisów z Lipiec 2021

Polecane

Charlize półgorset push-up koronkowy

Charlize półgorset push-up koronkowy

124,99 PLN brutto/1szt.Cena regularna 184,99 PLN brutto/1szt.
Venus biustonosz usztywniany gładki

Venus biustonosz usztywniany gładki

144,99 PLN brutto/1szt.Cena regularna 204,90 PLN brutto/1szt.
Luna biustonosz usztywniany w paski

Luna biustonosz usztywniany w paski

134,99 PLN brutto/1szt.Cena regularna 194,99 PLN brutto/1szt.
pixel