-40% na wszystko z kodem: JULY24

Kod został skopiowany do schowka!

Jak spakować bieliznę na podróż?

2018-08-01
Jak spakować bieliznę na podróż?
Zapewne wiele osób nie może doczekać się wymarzonego, wakacyjnego urlopu. Zanim to jednak nastąpi, należy wcześniej pieczołowicie zaplanować, co ze sobą zabrać i jak sprawnie spakować walizkę. Wiele osób robi to nieumiejętnie, przez co często narzeka na zbyt duży bagaż. Sprawa dodatkowo się komplikuje, gdy podróżujemy samolotem, a na jego pokład możemy zabrać ograniczony wagowo bagaż. Nonszalancko spakowane ubrania, a zwłaszcza bielizna mogą zostać uszkodzone podczas transportu. Podpowiemy dzisiaj zatem jak spakować bieliznę na podróż i ile biustonoszy zabrać ze sobą na wczasy.

Jak pakować lub przechowywać biustonosze w bagażu?Odpowiednie przechowywanie biustonoszy wpływa na ich wygląd. Wrzucenie ich na spód walizki bądź ściśnięcie w bocznej przegrodzie sprawi, że miseczki ulegną zniekształceniu. Efektem nieprawidłowego zapakowania, może być nawet uszkodzenie biustonosza. Z tego też względu pakując walizkę, warto najpierw odpowiednio ułożyć miski staników, a następnie niejako wypełnić je skarpetkami. Pozwoli to na zachowanie pełnego kształtu miski. Podczas pakowania bielizny należy także pamiętać o zapięciu haczyków, gdyż w innym przypadku mogą one zahaczać o ubrania sąsiadujące z nimi w walizce.

Jeżeli zależy nam na tym, aby zaoszczędzić więcej miejsca w walizce możemy pokusić się o złożenie biustonoszy na pół (czyli wkładając jedną miseczkę w drugą), a następnie układając je kolejno na sobie. Większość misek biustonoszy jest elastyczna, “pracuje”, dlatego też nie musimy obawiać się ich uszkodzenia. Nawet jeśli miski ulegną lekkim odkształceniom, tuż po ich wypakowaniu z walizki powinny się rozprostować.

Warto o tym pamiętać, aby zaraz po przyjeździe na wczasy rozłożyć staniki i pozbyć się z ich wnętrza skarpetek. Pamiętajmy także, że biustonoszom “będzie miło”, jeśli znajdą się na samej górze walizki, aby nie przydusił ich ich ciężar pozostałych, spakowanych rzeczy.

UWAGA! Nieco inaczej będziemy postępować w przypadku biustonoszy formowanych termicznie. Należy ułożyć je jeden na drugim, w taki sposób, aby ich miseczki spoczywały na poprzednim i umieścić skarpetki lub, najlepiej, specjalną, wytłoczoną plastikową formę w kształcie misek, które ochronią je przed kompletnym zgnieceniem. W przypadku misek formowanych termicznie “odzyskanie” pierwotnego kształtu miski może okazać się niewykonalne.

Zachęcamy, aby złożone biustonosze wkładać do walizki w specjalnie przeznaczonych do wożenia bielizny woreczkach (plastikowe torebki nigdy nie zastąpią oddychającego materiału).

Bielizna na wczasy - jaką zabrać?Bielizna na podróż musi być przede wszystkim funkcjonalna, dlatego trzeba się zastanowić jakie formy aktywności będziemy podejmować na wakacjach. Do zwiększonego wysiłku fizycznego przyda się z pewnością biustonosz sportowy. Na co dzień najbardziej praktyczny okaże się za to z pewnością klasyczny biustonosz bez fiszbin. Do bluzki bez ramiączek najlepsza będzie bardotka. Pozwoli ona wyeksponować ramiona i dekolt.

Nie zapominajmy, że nie tylko rodzaj biustonosza ma znaczenie, ale również jego kolor. Sprawdźmy, jakie sukienki i bluzki zabieramy ze sobą na wczasy i dopasujmy do nich bieliznę. Może się później okazać, że chcemy założyć białą, zwiewną sukienkę, a zabrałyśmy ze sobą tylko kwieciste i czarne biustonosze.. Na wypadek uszkodzenia stanika, zawsze lepiej mieć ze sobą przynajmniej jedną sztukę w nadmiarze. Wówczas będziemy przygotowane na każdą ewentualność.

Jeśli jedziemy na wczasy do ciepłych krajów, miejmy na uwadze fakt, że wysoka temperatura może wzmóc potliwość i konieczność częstszego zmieniania biustonoszy. Zdecydowana większość biustonoszy produkowanych przez firmę GORTEKS posiada wewnątrz miseczki bawełnianą wyściółkę, która pozwala skórze swobodnie oddychać.

Braletki - dobre rozwiązanie na upałyByć może “lekiem na całe zło” mogą okazać się tak modne w tym sezonie braletki. Miękkie biustonosze bez fiszbin, które nie dość, że pozwalają skórze oddychać, to jeszcze zapewniają maksymalny komfort ruchu. Warto pomyśleć o zakupieniu paru braletek na wymarzony wyjazd. Tym bardziej, że coraz częściej spotyka się kobiety z kolorowymi braletkami zamiast topów. W połączeniu ze spodniami z wysokim stanem idealnie sprawdzą się jako zestaw na imprezę na plaży.

Życzymy bezpiecznej i zorganizowanej podróży :)
Pokaż więcej wpisów z Sierpień 2018
pixel