-40% na wszystko z kodem: JUNE24

Kod został skopiowany do schowka!

Jak należy dbać o swoja bieliznę?

2017-04-01
Jak należy dbać o swoja bieliznę?
Odpowiednia pielęgnacja znacząco wpływa na wygląd i kondycję wyrobów bieliźnianych. Podczas niewłaściwej pielęgnacji nawet najbardziej ekskluzywna bielizna może stracić swój kształt i ulec zniszczeniu. W większości przypadków przyczyną zniszczenia nie jest słaba jakość wyrobu, a jedynie dowód na to, że niewłaściwie o niego dbaliśmy. Pranie mechaniczne potrafi bowiem nawet najlepszy jakościowo biustonosz doprowadzić do ruiny. Poniżej podajemy kilka wskazówek, dzięki którym bielizna firmy GORTEKS posłuży nam przez długi czas zachowując przy tym idealny wygląd.


Wybieraj pranie ręczne i delikatne środki piorąceAby bielizna przez długi czas wyglądała jak nowa i nie ulegała żadnym odkształceniom należy prać ją ręcznie przy użyciu delikatnych środków piorących. Niektóre Panie używają do tego celu płynu do prania bielizny, niektóre szamponów dla dzieci, czy też zwykłego szarego mydełka. Na polskim rynku dostępne są również specjalne środki piorące przeznaczone wyłącznie do prania bielizny. W pierwszej kolejności najlepiej jest zostawić biustonosz na parę chwil w wodzie, po czym delikatnie wyczyścić każdy element biustonosza np. poprzez wprawienie bielizny w wirowanie (podobnie jak w pralce), pamiętając przy tym, aby unikać tarcia materiałem o materiał i zgniatania misek. Następnie należy delikatnie odsączyć biustonosz z wody i rozłożyć go na płasko na suszarce do prania/ręczniku zadbawszy wcześniej o uformowanie misek do ich pierwotnego kształtu. Pranie ręczne jest wskazane również w przypadku koronkowych, satynowych szlafroczków, koszulek i majteczek.

Uważaj na wysoką temperaturęStarajmy się, aby bielizna nie była prana w temperaturze wyższej niż 30°C. Elementy biustonoszy pranych w wysokiej temperaturze mogą zniszczyć się już po jednym praniu. Do najczęściej występujących uszkodzeń należą zgrubienia na miseczkach, kurczenie się tunelów gorseciarskich, z których później mogą wychodzić druty oraz powstawać nieestetyczne zmechacenia materiału. Największym mankamentem prania w za wysokiej temperaturze jest wypłowienie koloru. Żadna z nas nie chciałaby, aby jej ulubiona bielizna na zawsze straciła swój soczysty kolor.

Uszkodzeniom mechanicznym mówimy nie!Jeśli, mimo zaleceniom producenta bielizny, zdecydujemy się na pranie bielizny w pralce należy zaopatrzyć się w niezbędne do tego gadżety. Aby zapobiec szybkiemu zniszczeniu i zużyciu biustonosza ważnym jest, by przed rozpoczęciem prania pozapinać haftki w bieliźnie oraz umieścić je w ochronnym woreczku lub specjalnie do tego przeznaczonej kuli do prania. Kula do prania ochroni biustonosz nie tylko przed zaciągnięciami, ale przede wszystkim przed deformacją w wyniku wirowania i „przygniecenia” przez inne ubrania. Woreczek natomiast sprawdza się idealnie również przy praniu majteczek, satynowych koszulek, czy też delikatnych bluzek z koronkowymi elementami. Dodatkowo przed praniem warto jest też zapiąć haftki oraz zgiąć miseczki tak, aby jedna weszła w drugą (Uwaga: nie należy wkładać miska w miskę biustonoszy modelowanych termicznie!). Pamiętajmy, aby w żadnym wypadku nie suszyć bielizny w suszarce bębnowej.

W dzisiejszych czasach każde 5 minut jest na wagę złota i pranie bielizny w pralce jest zdecydowanie najszybszym rozwiązaniem. Nie zapominajmy jednak, że bielizna prana ręcznie posłuży nam przez dłuższy czas i będzie prezentowała się o wiele lepiej niż ta prana w pralce. Dla wielu z nas zakładanie pięknej, zadbanej bielizny umila nawet najbardziej pochmurny poranek :)
Pokaż więcej wpisów z Kwiecień 2017

Polecane

Worek do prania bielizny

Worek do prania bielizny

31,90 PLN brutto/1szt.
Carla biustonosz push-up gładki

Carla biustonosz push-up gładki

124,99 PLN brutto/1szt.Cena regularna 189,99 PLN brutto/1szt.
Carla biustonosz push-up gładki

Carla biustonosz push-up gładki

124,99 PLN brutto/1szt.Cena regularna 189,99 PLN brutto/1szt.
Kula do prania biustonosza

Kula do prania biustonosza

42,90 PLN brutto/1szt.
pixel