-40% na wszystko z kodem: JULY24

Kod został skopiowany do schowka!

Czy sztuczna inteligencja zagraża ludzkości?

2023-08-09
Czy sztuczna inteligencja zagraża ludzkości?

Czy sztuczna inteligencja zagraża ludzkości? Czy Gorteks zwolni Dział Obsługi Klienta, fotografów, modelki, grafików i copywriterów i zastąpi ich komputerami?

 

 

 

 

Czy sztuczna inteligencja zagraża ludzkości?

Przy okazji aktualnego zainteresowania ChatemGPT w wielu z nas narodziły się dziesiątki pytań na temat sztucznej inteligencji (dla uproszczenia będziemy posługiwać się pochodzącym z angielskiego skrótem AI). Zaawansowane narzędzia już teraz niewątpliwie ułatwiają nam życie na prawie każdym kroku. Alexa włącza nam ulubioną piosenkę, a Siri w krótką chwilę rozwiewa wątpliwości na prawie każdy temat. Powszechność takich technologii byłaby trudna do wyobrażenia jeszcze 15 lat temu… a co czeka nas za kolejne kilka lat? Miejmy nadzieję, że same dobre rzeczy!  

 

Widać podobieństwo do naszego bestsellera WL23 – Coco/B2?  

 

Tymczasem na Podlasiu spokojnie pasą się żubry (pod okiem kamery transmitującej obraz LIVE), a my…

nie boimy się nowych technologii! Wychodzimy z założenia, że jeżeli coś może poprawić działanie firmy i zadowolenie Klientów, to próbujemy z tego korzystać. I tak właśnie z jednej strony nasza bielizna jest szyta ręcznie w Białymstoku (z czego jesteśmy bardzo dumni - nasze drogie Panie szwaczki rządzą!), a z drugiej - szukamy sposobów, by wykorzystać potencjał AI i wzbogacić ofertę oraz ułatwić Klientom zakupy. Za nami pierwsze próby, które obejmowały pokazanie produktów z nowej kolekcji na jak najbardziej zróżnicowanych sylwetkach i biustach, tak aby Klientka mogła zobaczyć produkt na sylwetce maksymalnie zbliżonej do jej własnej. Okazało się, że w przypadku branży bieliźnianej całe to „generowanie obrazków” nie jest takie proste i przed nami jeszcze wiele nauki!  

 

Wariacje na temat Coco/B2  

 

Czy zdecydujemy się na wykorzystywanie cyfrowo wygenerowanych zdjęć produktowych w przyszłości?

Mamy nadzieję, że będziemy mieli ku temu okazję! Chociaż najpierw czeka nas jeszcze ogrom nauki i pracy, by doszlifować umiejętność korzystania z potencjału jaki niesie AI do poziomu, który by nas zadowolił. A jesteśmy wymagający. Dodatkowo oczywiście cały proces musiałby być ściśle kontrolowany przez technologów bielizny, którzy w najmniejszych szczegółach ocenialiby czy obrazy odwzorowują faktyczny wygląd i sposób układania się na ciele bielizny w różnych rozmiarach i na różnych typach sylwetek, tak aby absolutnie nie wprowadzić naszych Klientek w błąd. Jednak wydaje się to gra warta świeczki!  

 

Haft na Mable/B3 okiem AI na średniej wielkości biuście  

 

Jakie zawody zastąpi AI?

Póki co pracownicy Gorteks mogą spać spokojnie. Wiemy jak ważny jest dla Klientów kontakt z drugą osobą, która z empatią (której brakuje AI, ale być może… to kwestia czasu zanim AI się jej nauczy?) potraktuje Wasze brafitterskie problemy i doradzi fizycznie znając nasze produkty. Postęp jest jednak nieunikniony, a  my nie planujemy zostawać w tyle. Grafiki zamieszczone w tym wpisie to ciekawostka dla Was – wszystkie powstały wskutek prób i błędów wygenerowania zdjęć naszej bielizny na różnych modelkach (które oczywiście nie istnieją w rzeczywistości). A my życzymy sobie by za kilka lat powrócić do nich  z łezką w oku, przypominając sobie jak to było, gdy zaczynaliśmy w nowej dziedzinie… która odmieniła zakupy i sklep internetowy na lepsze :) 

 

Ujęcie jak z teledysku Lany del Rey – próby odtworzenia Mable/B3 :)

 

 

Prawie Mable/B3 na różnych typach sylwetki i kolorach skóry

Pokaż więcej wpisów z Sierpień 2023
pixel