-40% na wszystko z kodem: JUNE24

Kod został skopiowany do schowka!

7 rzeczy, które możesz zrobić w domu podczas kwarantanny.

2020-04-30
7 rzeczy, które możesz zrobić w domu podczas kwarantanny.
Zamknięcie z najbliższymi w domu i w końcu mnóstwo czasu dla siebie mogłoby być płynnym szczęściem, gdyby nie to…że jesteśmy tylko ludźmi. Ludźmi o określonej w ścisłych ramach cierpliwości, która jeśli się rozciągnie, to tylko z trzaskiem. Kiedy więc po raz setny dzisiejszego dnia słyszysz „mamo” (w różnych wariantach), kiedy masz ochotę skoczyć po majonez i wrócić za tydzień, kiedy przyglądasz się intensywnie swojemu mężowi od 5 minut, wręcz przewiercając go spojrzeniem, a nie wydaje Ci się ani odrobinę sympatyczniejszy… wyluzuj. I weź głęboki oddech ;)

Koronawirus to test

Czasem jesteśmy tak zajęci, tak zaplanowani i ułożeni harmonogramem praca-dom, że nie zauważamy, że zabrakło czasu na relację. Ze swoim mężem, ze swoimi dziećmi. Kiedy od lat rozmawiamy jedynie o codzienności, widujemy się weekendami (również przeplatanym wizytami, obowiązkami i rozrywkami), okazuje się, że w sumie nie mamy sobie nic do powiedzenia. A kiedy jeszcze czasu nijak nie możemy wypełnić i odskocznię zrobić sobie trudno… okazuje się, że nie możemy wytrzymać nawet 5 minut z ludźmi, których przecież kochamy najbardziej na świecie. Niech Cię jednak nie zjedzą wyrzuty sumienia. Przecież to całkowicie normalne i do tego bardzo dobrze, że mamy okazję zdać sobie z tego sprawę.

Oto lista 7 rzeczy, które możesz zrobić w tej sytuacji. Dla siebie i dla swoich bliskich!

1. Przejmij ster


Kiedy wszyscy są już na skraju, Ty wyjdź na sam środek. Uśmiechnij się i pomyśl, że fajnie, żebyście po latach wspominali tę pandemię - i to nie tylko w czarnych barwach. Staraj się być tą, bez której po prostu nie może się udać. I to nie tylko w sensie kanapkowo-kąpielowo-obowiązkowym. W końcu to mama, to kobieta zawsze tworzy dom!

2. Zrób duże zakupy w księgarni. Online!


Planszówki, książki na wieczór, gry dla rodziny - to jest ten czas! Sama chętnie zanurzysz się w wannie i powieści pod koniec dnia (może romans? Lepiej nie kryminał…), a czytanie dzieciom opowieści pod koniec dnia i wspólne granie w gry planszowe to jest coś ekstra, coś, co wypełni Wam niejeden wieczór! Wciągnijcie się w przygodę (może Twoją ulubioną książkę z dzieciństwa), zagrajcie w takie nieśmiertelne gry jak Pytaki czy Catan. Polecamy!

3. Odpuść, odpuść, odpuść

Odpuść brudne gary. Odpuść bałagan. Odpuść zasady. Jest stan wyjątkowy. Twoje dzieci nie umrą od cukru ani Psiego Patrolu w dawce 10x większej niż zazwyczaj. Chcą grać na konsoli? Niech grają! Najlepiej w taką grę, żeby tata grał z nimi. A Ty ciesz się chwilą spokoju. I tylko zrób im frytki ;)

4. Zadbaj o siebie


Jeśli chcesz przez ten okres zjeść najlepsze kawałki glutenu w swoim życiu - przyklaskujemy, rozumiemy. Możesz to nazwać eksperymentami w kuchni, na które nigdy nie miałaś czasu, mogą to być czasoumilcze do filmu, może to być czysta rozpusta. Chcesz o siebie zadbać, zrobić formę życia, przejść na dietę cud? Również nie ma problemu. Kiedy wyjdziesz z domu po iluś tygodniach - znajomi Cię nie poznają. To najlepszy czas, żeby przeżyć metamorfozę ;)

5. Spójrz na swojego partnera


No dobra, ale nie tym wzrokiem, który mówi to, co zwykle chcesz mu powiedzieć, kiedy zapomniał/zepsuł/zirytował. Hej! Przypomnij sobie, za co go pokochałaś, jak to było, kiedy się poznaliście i w ogóle… Ty też się trochę zmieniłaś przez lata, ale jeśli oboje się postaracie, możecie znów śmiać się w swoim towarzystwie. A na dobry początek? Zamów bajeczny zestaw bielizny w sklepie GORTEKS. Partner z pewnością doceni ten gest :)

6. Zajmij się dziećmi


Kiedy dzieci się nudzą…dorośli są wkurzeni. Nie ma innej drogi, nie ma innej opcji! Dlatego dla swojego prywatnego dobra zapewnij im rozrywkę. Instagram pełen jest inspiracji do prac plastycznych. Na YT znajdziesz kanały z zajęciami/tańcami/rytmikami dla dzieci w każdym wieku. Są też wieczory filmowe, lekcje gotowania, robótki DIY, książki i wiele innych atrakcji. Masz ogród? Możemy Ci tylko zazdrościć! Co powiesz na błotną kuchnię?

7. Pomyśl o sobie


Nie zapominaj o sobie! Wiemy, że to nie łatwe, wiemy, że to wymagające - ale nawet jedna rzecz dla siebie to coś, co zwiększa zadowolenie, zmniejsza pesymizm i wydłuża cierpliwość, co w domu z dziećmi jest koniecznością. Wstań godzinę wcześniej przed innymi (tak, nawet o 5!) i wypij w spokoju kawę przy dobrej lekturze. Wieczorem zabarykaduj się w łazience, żeby mieć czas tylko dla siebie. Połóż dzieci o jednej godzinie spać, żeby wieczorem mieć czas dla siebie i dla męża. Pomyśl o zrobieniu zakupów w Internecie, to nic, że codziennie śmigasz w dresie. Wygodna i piękna bielizna jest wybitnym poprawiaczem humoru, który można pod ten dresik zakładać codziennie. To nie jest egoizm. To jest zdrowy rozsądek!
Pokaż więcej wpisów z Kwiecień 2020
pixel