-40% na wszystko z kodem: JUNE24

Kod został skopiowany do schowka!

#madeinpoland – dlaczego warto kupować polskie produkty?

2021-02-25
#madeinpoland – dlaczego warto kupować polskie produkty?

Nie ukrywamy, że to temat dla nas bardzo ważny. To oczywiste - jesteśmy marką, która szyje w Polsce, zatrudnia w naszym kraju pracowników i płaci tutaj podatki. Hasło #madeinpoland jest nam więc bardzo bliskie. Dziś chcielibyśmy podzielić się z Wami kilkoma naszymi przemyśleniami na ten temat, może trochę się wytłumaczyć, może przedstawić nasz punkt widzenia. I mamy nadzieję, że spotka się to ze zrozumieniem naszych Klientek, że takie otworzenie się będzie na plus ;)

Stanik za stówkę? Za drogo!

 Wysokie ceny to bolączka chyba wszystkich marek, które szyją w naszym kraju. Oczywiście, że ceny mogłyby być niższe, ale mało kto myśli o konsekwencjach takich decyzji. Jak obniżyć ceny produktów? Jest na to kilka sprawdzonych sposobów. Popularne przykłady? Szyjąc w krajach trzeciego świata, np. w Azji i wypłacając miejscowym pracownikom głodowe pensje. Wybierając materiały i surowce gorszej jakości. Zatrudniając pracowników w naszej firmie na śmieciowe umowy i za najniższą krajową. Oszczędzając: na jakości wysyłki, na pakowaniu, na projektach. Nie chcemy tego robić. I uwielbiamy Klientki, które to rozumieją i które to doceniają! To nie jest tak, że firma, która sprzedaje biustonosze za 30 zł, zarabia jak „normalny” człowiek, a ta za 200 zł opływa w luksusy, zarabiając krocie na swoich Klientach. Czasem zarabiają tyle samo, czasem Ci „drożsi” zarabiają dużo mniej. Dobry przykład? Oczywiście wielkie koncerny i sieciówki!

Zagraniczne, nie znaczy lepsze

 W Polsce przez wiele lat pokutowało myślenie, że wszystko, co jest zagraniczne, jest lepsze. Najlepsze są w końcu włoskie makarony, szwajcarskie zegarki, japońskie telewizory, niemieckie garnki i hiszpańskie pomidory. W wielu krajach oczywisty jest wybór rodzimego produktu, docenianie i wspieranie miejscowych firm i marek - u nas niestety, przychodzi to trudniej, choć wiele się w tej kwestii zmienia. I mamy nadzieję, że będzie zmieniać się dalej, a tysiące kreatywnych polskich firm zostanie należycie docenione przez rodzimych klientów ;)

 

choosing bra

 

Jakość czy ilość?

 Coraz więcej mówi się o garderobie kapsułowej, o zdrowym żywieniu, o ekologii i jakości przedmiotów, którymi się otaczamy. Czasem jednak i tak idziemy na skróty: kupując czy to bieliznę, czy choćby zwykły T-shirt złej jakości, ale kilka sztuk, bo czujemy, że mamy więcej za mniej, że to daje nam większą satysfakcję. Efekt? Cała garderoba pełna ubrań, bielizny i dodatków, w których każde źle wygląda już po kilku praniach. Lodówka pełna jedzenia, które nam szkodzi i którego często nie możemy przejeść, które wyrzucamy. Mniej, znaczy lepiej. Tak, to jest lepszy wybór!

#madeinpoland kontra sieciówka

 Czasem mamy najlepsze chęci. Chcemy pomóc fajnej marce - szczególnie teraz, w czasach pandemii COVID, kiedy mówi się o tym więcej jak istotne jest wspieranie rodzimych biznesów. Mimo to jednak często „odpadamy w przedbiegach”. Bo w popularnej sieciówce w galerii handlowej basicowy biustonosz kosztuje 30 - 60 zł, a u polskiego producenta ok. 150 zł. Fajne jest to wspieranie marek, ale może niech robią to inni, bo niestety, ale nas na to po prostu nie stać. My natomiast mówimy: nie stać Cię na ten za 30 zł, bo za parę miesięcy będzie już do niczego. A ten za 150 zł, dobrej marki, będzie na lata. Wychodzące fiszbiny, nitki, odkształcenia - to częsty problem biustonoszy produkowanych „taśmowo”. U nas nad każdym biustonoszem pochyla się co najmniej kilka osób. Przechodzi gruntowny proces kontroli jakości – jeśli obleje taki egzamin, wraca do poprawy na produkcję. Żadnemu uchybieniu nie odpuszczamy.

 Rozwijając GORTEKS, staramy się rozwijać naszą firmę świadomie. Mamy swoje cele, mamy swoje wartości i szukamy Klientek, które je podzielają, które rozumieją przyświecającą nam ideę. Oczywiście, że nie dotrzemy do wszystkich, że czasem bariera jest nie do przeskoczenia - rozumiemy to, każdy ma inną sytuację i prawo do własnego wyboru. Chcieliśmy mimo wszystko podzielić się z Wami naszym punktem widzenia i wartościami, które są dla nas ważne – jakość i uważność na potrzeby Klientów. I mamy nadzieję, że to sprawi, że zostaniecie z nami na dłużej! 

 

you are what you wear

Pokaż więcej wpisów z Luty 2021

Polecane

Fiore biustonosz miękki z haftem

Fiore biustonosz miękki z haftem

124,99 PLN brutto/1szt.Cena regularna 184,99 PLN brutto/1szt.
Pamela biustonosz miękki z haftem

Pamela biustonosz miękki z haftem

84,99 PLN brutto/1szt.Cena regularna 144,99 PLN brutto/1szt.
pixel