-40% na wszystko z kodem: JUNE24

Kod został skopiowany do schowka!

Czy dobór obwodu biustonosza jest istotny?

2019-02-15
Czy dobór obwodu biustonosza jest istotny?
 Wydawać by się mogło, że jest to dość błaha kwestia. Najważniejszy jest przecież dobór odpowiedniego kształtu i wielkości miseczki, a obwód to sprawa drugorzędna. Nic bardziej mylnego! W rzeczywistości nieodpowiedni dobór obwodu biustonosza może nie tylko powodować dyskomfort, ale i negatywnie wpłynąć na wygląd i kondycję piersi. Jak zatem dobrać właściwy rozmiar obwodu pod biustem?  

Dlaczego dobór obwodu biustonosza jest tak ważny?

 Zły rozmiar stanika w znacznym stopniu wpływa na wygląd biustu, a także wygodę. Panie bardzo często wybierają za duży obwód pod biustem i zbyt małą miseczkę, co w konsekwencji prowadzi do obciążenia ramion, a nawet kręgosłupa. Brak odpowiedniego podtrzymania biustu skutkuje jego długotrwałym „obwisaniem”, przez co traci również na jędrności. Jest to szczególnie odczuwalne w przypadku kobiet z większym biustem. Właśnie dlatego tak duże znaczenie ma dobór właściwego obwodu biustonosza.

Jak prawidłowo zmierzyć obwód stanika?

 Obwód biustonosza podtrzymuje aż 90% ciężaru piersi! Dlatego to właśnie ten element biustonosza ma kluczowe znaczenie. Jego zmierzenie jest bardzo proste. Wystarczy miarkę krawiecką umieścić poziomo, bezpośrednio pod biustem, wypuścić powietrze z płuc, zacisnąć ją stanowczo i następnie odczytać wynik. Zazwyczaj zaokrągla się go w dół do pięciu, co oznacza, że jeżeli nasz wymiar pod biustem wynosi 77 cm, to odczytujemy go jako 75 cm.

 Dlaczego zaokrąglamy w dół, a nie w górę? Biustonosz wykonany jest z rozciągliwego materiału (w przeciwieństwie do miarki krawieckiej), dlatego też po kilku użyciach z pewnością obwód delikatnie się poluzuje.

 

Jaką szerokość i materiał obwodu wybrać?

 Przy większym biuście zawsze warto zwrócić uwagę na szerokość obwodu, jaką proponuje nam producent. Lepiej, żeby był on szerszy, zapinany na 3 rzędowe zapięcie, które wspomoże stabilizację i podtrzymanie biustu. Obwód, który najdłużej posłuży to ten z umiarkowanie rozciągliwej dzianiny lub koronki podszyty tiulem elastycznym. Podszycie tiulem sprawia, że obwód nie rozciąga się zbyt mocno.
 
 Jeśli decydujemy się na biustonosz bez ramiączek – warto jest znaleźć sobie taką propozycję, gdzie obwód będzie dodatkowo wzbogacony o silikonową taśmę – zapobiegającą obsuwaniu się bielizny. Takie rozwiązanie GORTEKS proponuje w bardotce typu push-up Yvette/BB1.

Dla spragnionych retro look’u

 Dla Pań spragnionych wyjątkowego podtrzymania i retro look’u proponujemy również zawieszenie oka na półgorsetach. Są to biustonosze ze zdecydowanie szerszym obwodem, zapinane na więcej niż 3 haftki. Zapewniają dodatkowe podtrzymanie, ale nie zawsze sprawdzą się u Pań z większym brzuszkiem (półgorset może się niewygodnie w tę część ciała wżynać). 

 Aktualnie w ofercie GORTEKS dostępny jest półgorset Miranda/PG1 oraz Selena/PG1. Jeśli nie jesteśmy pewni z czego wykonany jest obwód biustonosza lub na ile haftek jest zapinany, zawsze warto jest skontaktować się z producentem bielizny, który z pewnością udzieli nam rzeczowej odpowiedzi i pomoże w odpowiednim doborze wymarzonej bielizny.
Pokaż więcej wpisów z Luty 2019
pixel